Honda 125 CBR

Proč je tato motorka tak výjimečná? Hned první věcí je cena. Jako mladiství asi nebudete mít moc finančních možností pro koupi nové značkové motorky. To je u obsahu 125 ccm někdy úplně zbytečné, protože později motorku v této výkonnostní kategorii za silnější. Ojetou za ni zaplatíte okolo 30 000 Kč. Ale pozor, co kupujete! Při nákupu motorek obecně si vždy zkontrolujte opravdový stav.
bok motorky
Vzhled
To je kapitola sama o sobě. Určitě Vás zaujme velice sportovní a široký tvar. Motocykl vypadá jako vystřižený ze závodního okruhu. Přední světlo je dost masivní, což dodává Hondě dokonalý nádech. I boční plasty jsou mohutné. Díky těmto rysům působí motorka robustně a nádherně. Modernizací si prošla i přístrojová deska. Na tě je lépe přehledný otáčkoměr a nesmí zde chybět ani LCD displej. Změny také proběhly na výfuku, ale věřím že hodně mladých řidičů si koncovou část vymění za laděný výfuk. Jen bych ji nedoporučil vysokým lidem, třeba s výškou 190 cm, protože je Vám motorka malá, a navíc na ní nevypadáte ani dobře.
Motorka
Hodnocení této Hondy by se neobešlo bez nahlédnutí na pohonnou jednotku. Disponuje jednoválcem, jenž má již zmíněný objem 125 ccm a vstřikování. Na svou kategorii má skvělý výkon, tedy skoro 13 koní. Díky tomuto výkonu a nízké siluetě můžete dosáhnout maximální rychlosti nad 130 km/h. Spotřeba by měla dosáhnou někde kolem 3 l/100 km, ale to záleží na stylu jízdy. Má zabudovanou 13 litrovou nádrž, takže není problém jezdit větší vzdálenosti bez natankování. Tuto sílu musí také něco brzdit. Nečekejte nějaké speciální velké brzdy. Váží necelých 140 kg, a proto není žádný problém zabrzdit. Naopak brzdy jsou velice dostačující.
Honda na okruhu
Celkové shrnutí
Pokud vlastníte řidičské oprávnění skupiny A1 určitě bude Honda 125R CBR správnou volbou. Ze začátku za ni nezaplatíte moc peněž, přitom se hodně naučíte jezdit. Motorově a technicky nejde nic vytknout a o výkon se musí pochválit. Určitě Vám záleží i na vzhledu. Honda se svými sportovními rysy určitě nadchne hodně lidí, proto si s tímto bodem nemusíte vůbec lámat hlavu.

Publikováno v Moto