Dřevěná podlaha na terase ji významně zvedne

Zvolíte-li na podlahu vaší terasy sibiřský modřín, a dáte mu přednost před kamennou dlažbou, máte k dispozici řešení na více než čtvrt století. Životnost této dřeviny je obdivuhodná, přitom ji pořídíte poměrně levně, rozhodně levněji, než kompaktní a kvalitní dřevo exotického původu.

výhled z terasy na moře

Představte si situaci, že vám specializovaná firma připevní na terasu podkladové hranoly, využije distančních podložek na terasu a zabrání tak horní vrstvě prken přímému kontaktu se dřevem základové konstrukce, což prodlouží životnost podlahy na terase o mnoho let. Můžete se pak radovat z dobře odvedené práce a samozřejmě ze samotné podlahy, a v tu chvíli si uvědomíte, jaké přednosti toto řešení vlastně poskytuje. Mít podlahu na terase zhotovenou z dřevěného masivu není nic neobvyklého a není to ani módní výstřelek, tato řešení se objevují u mnoha typů nemovitostí a můžete se s nimi setkat nejen v naší zemi, ale například v přímořských oblastech, kde je výhled na vzdálený oceán nádherně podepřen kontrastujícím teplým barevným odstínem masivního dřeva.

prkna na terase

Užijte si nádherného kontrastu dřeva vůči okolnímu terénu

Dřevo získává na hodnotě díky neobyčejnému vzhledu, jeho teplá barva je přívětivá a lákavá k pohlazení a dotekům. Toho si například povšimnete v zámeckých interiérech, při prohlídce vykládaného (intarzovaného) nábytku, dřevěných schodišť, podlah, stropů a dalších částí stavby. Dřevo nádherně kontrastuje zejména s modrou, zelenou, červenou, bílou či fialovou barvou a totéž se vám přihodí právě na terase, při pohledu na okolní terén. Bude se nádherně vyjímat na ploše zatravněné, stejně jako na klasické omítce, u modré hladiny bazénu a v blízkosti kvetoucích rostlin.

Pohodlí na terase bez bot

Dřevěný povrch terasy vás může zlákat na chůzi bez bot, ta je rozhodně zdravější, než chození v obuvi. Našlapování po dřevěném povrchu je příjemné a přispívá k větší osobní pohodě. Možná, že jste již zaregistrovali propagaci bosonohých chodníků v přírodě a jejich pozitivní zdravotní přínos, můžete si tedy podobný chodník vytvořit i doma na zahradě a terasa k tomu může rovněž přispět.