Politika není pro slabé žaludky

Když chce člověk vykonávat nějakou profesi, musí splňovat to, co od něj tato vyžaduje. Je potřeba určité vzdělání a vesměs i určitá praxe, zdravotní způsobilost a spousta dalších věcí. A tak nemůže každý dělat to, co si dělat usmyslí.

Když se ale podíváme na politiku, dalo by se na první pohled říci, že tu může dělat snad kdokoliv. Protože k tomu, aby někdo získal své teplé místečko, stačí v zásadě jenom nějaký ten volební program a voliči, kteří na něj skočí a dají dotyčnému dostatek svých hlasů.

násilná politika

Člověku, který si usmyslí, že ho bude živit politika, je tak zapotřebí hlavně zalíbit se dostatečně početné veřejnosti. Tento musí zvážit, zda se přikloní k pravici, levici nebo středu, přičemž vlastně nikdo zase až tak moc dobře neví, co konkrétně to obnáší, jak jsme se už nejednou mohli přesvědčit, stačí mít hezkou tvářičku a dostatečně proříznutou pusu, a pak se může dotyčnému zadařit. Zejména pokud na to není sám, pokud si najde nějakou partaj, která by ho vzala za svého.

Ovšem to, co zaznělo, není vlastně ještě všechno. K tomu, aby někdo mohl vykonávat práci politika, je třeba mít i hroší kůži. Protože je známo, že se politik nikdy nezavděčí všem, že to schytá vždy od všech nespokojenců. A to nejen tehdy, když udělá něco špatně. Politici jsou dokonalým terčem i tehdy, když si chceme my prostí lidé vylít svůj hněv a nemáme na kom.

rubly a razítko

A nesmíme zapomínat, že politika není zase až tak jisté zaměstnání. Jak už z minulosti víme, je spousta těch, kdo sice získají lukrativní post na politické scéně, ale udrží si ho jenom jediné volební období, a je dost i těch, kteří neví dokonce dne ani hodiny. Vždyť jaká byla třeba životnost ministrů zdravotnictví za dob koronaviru, že? Střídali se tam nahoře pomalu jako o závod.

A tak může dělat politiku každý, kdo chce. Ale měl by to přece jenom zvážit. Ne každému stojí to, co politika obnáší, za to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup