Výběr správného cestovního zavazadla

Dovolenková sezóna je pro některé z nás již u konce. Ale existuje velké množství lidí, kteří cestují celoročně. Ať už za prací, za studiem nebo například za rodinou, někteří musí dojíždět a cestovat do jiných zemí nebo na jiné kontinenty poměrně často. Pokud cestujete několikrát do roka, vyplatí se investovat do zavazadla, které s sebou na cesty budete vozit. Jak ale vybrat ze všech provedení, tvarů a velikostí?

kufr s kolečky

Pro začátek si stanovte priority. Je pro vás důležitá pohodlná manipulace? Chcete cestovat letadly či autobusy, aniž by se poškodil obsah zavazadla? Potom je určitě nejlepší kufr na kolečkách. Ideální je s pevnými stěnami, aby uchránily obsah. Také počet koleček hraje roli. Čtyři kolečka místo dvou vám manipulaci velmi usnadní, například pokud s kufrem půjdete větší vzdálenost.

Je pro vás důležitý objem? Nechcete připlácet za překročení mír daných dopravcem? Vyplatí se vám koupit si cestovní tašku, kterou budete moci naplnit, jak jen to půjde. Nebo kufr s více zipy, díky kterým si budete moci nastavit tu správnou velikost podle naplnění.

Jste rozeným cestovatelem? Máte rádi nízkonákladové cestování? Potom je pro vás ideální batoh nebo krosna. Klasický batoh má výhodu, že si ho můžete vzít na palubu v letadle, protože se vejde do rozměrů. Na krátké výlety to stačí a ušetříte alespoň za odbavené zavazadlo. Do krosny se vám toho zase vejde víc než do největšího kufru, ale nevýhodou je, že celou váhu ponesete na svých zádech.
cestovní taška

Kufry, tašky i batohy se prodávají již v tolika provedeních, že je opravdu složité si vybrat. Do zavazadla se vyplatí investovat větší částku, aby bylo kvalitní. Pokud se o něj budete dobře starat, vydrží vám i desítky let. Vhodné je pořídit si zavazadlo v neutrálních barvách, jako je černá, hnědá či šedá, aby se vám hodilo ke každému vašemu cestovnímu modelu a aby nevyšlo z módy. A až jednou doslouží, určitě vám bude líto ho vyhodit po všech těch cestách, které s vámi absolvovalo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup