Přípravek na zvýšení pH v domácích zahradních bazénech

Pořídili jste si domů bazén? Je báječný, skvěle se v něm osvěžíte, užíváte si v létě plavání, relaxování s koktejlem, zmrzlinou nebo dovádění s dětmi? Jenomže jste přišli na to, že se o vodu musíte také starat? Není to jenom tak, že napustíte bazén vodou po okraj a budete si užívat celé léto koupání, bohužel tak to opravdu nefunguje, je k tomu zapotřebí i mnoho dalších doplňků a zejména chemie do bazénu, abyste vodu udrželi zdravou a čistou. Zdravá a čistá voda je průzračná a netvoří se v ní žádné řasy ani sinice. Jedině tak si budete moci užívat po celou sezónu kvalitního a příjemného koupání, aniž by Vaše pokožka či zdraví bylo ohroženo.

bazén

V nezdravé vodě se totiž začínají množit mnohé projevy a prvky, které by mohly mít nežádoucí projevy na našem těle a na našem zdraví, což není nikomu příjemné, proto se musí přidávat speciální tablety na čištění vody a další přípravky, abychom nežádoucímu zákalu, zelené vodě, řasám a sinicím, ale také nepříjemnému zápachu zamezili. V takové vodě by se totiž jistě nikdo nekoupal a neužíval si volné relaxační chvíle. Jakmile přidáváte tablety, musíte dbát nejenom na čistotu, ale také na další faktory, nestačí tedy hlídat jenom obsah například chloru, pokud používáte pouze chlorové tablety, ale je potřeba sledovat třeba také ph. Hodnota pH se totiž může měnit.

Optimální hodnota pH je nastavená na 6,8 až 7,5. Ke zjištění, jak je na tom právě Vaše voda se používají testery. Těmi zjistíte, zdali jste na tom dobře, čili jste v rozmezí optimální hranice nebo, jestli na tom nejste špatně nebo ještě hůře. Podle toho, jakou hodnotu naměříte, můžete přidat speciální přípravek, který pH vody upraví, buďto pH mínus nebo pH plus.

zahrada

Změřili jste vodu ve Vašem domácím zahradním bazénu? Ukazují hodnoty nižší hranici, než která je udávána jako optimální? V tom případě použijte přípravek ph plus Chlorito.

Některé přípravky hodnotu pH upravují, mají tyto pozitivní vlastnosti v sobě již ukryté. Například speciální tablety 5v1. Hodnotu pH však i přesto kontrolujte a podle potřeby upravujte, zejména v létě, kdy se hodně často koupeme a je na to vhodná sezóna.