Myši v domě- jak se jich zbavit

Pokud nepatříte zrovna mezi lidi, kterým tento malý šedivý tvoreček nevadí, zajisté se jej budete chtít zbavit co nejrychleji. Není zrovna vhodné sdílet s tímto nevítaným hostem domácnost, obzvláště ne spižírnu či kuchyň. Proto přinášíme několik návodů, jak se jich zbavit.
myš a kočka
Nenechávejte na kuchyňské lince zbytky. Je to totiž nejsnadněji dosažitelný zdroj žrádla. Nemyslete si, že se tak vysoko myš nedostane. Myši jsou vynalézavé a stačí jen kabel za linkou, aby se dostaly až nahoru. Tento tvor dokáže potravu vycítit na velkou vzdálenost, proto jdou poměrně na jisto. A jak zjistíte, že se opravdu na linku dostali? Ze štěrbin mezi pracovními deskami vyhrabe nečistoty, nakouše zbytky a hlavně zanechá nechutné malé černé válečky, tedy svá hovínka. Tudíž jen samotným odstraněním zbytků dosáhnete toho, že myš nebude lákána k vylezení nahoru.
Vynášejte odpadky. Zde platí to samé. Je to pro ně lákadlo. Něco, kde se mohou nažrat bez větší námahy. Navíc většina odpadkových košů nemívá plné dno. Pak se kolem vnitřní nádoby snadno dostanou až k obrovské hostině.
Pořiďte si pastičky.Existuje mnoho druhů pastiček. Některé jsou bílé, jiné jsou typicky dřevěné s pružinou. Tyto typy mají za účel myši přerazit páteř a usmrtit ji. Existují ale i humánní druhy, které fungují na principu uzavřené klece. Myš může vlézt dovnitř, ale ven už se nedostane.
Používejte vhodnou návnadu.Myslíte si, že do pastičky je nejvhodnější dát kousek sýru? Kdepak. Zrovna toto je mýtus. Ty malé šedivé hladové myšky skutečně sýr nežerou. Zkuste místo toho opečený chléb či to, co je naláká stoprocentně. Co je to? Čokoláda či sušenky! Sladkosti jsou zaručený úspěch při chytání tohoto nezvaného hosta. Obzvláště kousek čokolády, chvíle klidu a uslyšíte ono toužebné cvaknutí.
myš v pasti
Zkuste najít, kudy do baráku leze. Že je to nemožné? Kdepak, není. Myši chodí stále stejnou cestou. Proto stačí kupříkladu rozsypat mouku po podlaze a jejich stopy Vás zavedou rovnou tam, kde mají skrýš či vstup do domu. Mnohdy lze i myši zaslechnout, jak někde hrabou. Poté stačí jít po zvuku a hledat sebemenší otvor ve zdivu či pod prahem hlavních dveří. Nemusí to být velká mezera, myš se protáhne snad všude. Tento malý vlez, pak zajistěte třeba zasádrováním.
Pokud se myši objevují i nadále, pořiďte si jejich úhlavního nepřítele. Kočku. Nejen, že myši vychytá, ale také budete mít milého společníka.

4/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup