Krejčovské panny a další potřeby

Dnes bývá původní krejčovské řemeslo nahrazováno konfekcí. Málo kdo z nás si zajde ke krejčímu, aby mu ušil dokonalé sako, nebo zkrátil sukni. Většina z nás zná svou konfekční velikost, a je pro nás tedy mnohem snadnější si zajít do obchodu, a konkrétní šaty si koupit. Dalším plusem je také cena, jelikož oblečení z obchodů bývá méně kvalitní, je logicky levnější. Ovšem ne vždy nám přesně padne, a tak nám stejně nezbyde nic jiného, než si střich konkrétního kusu poupravit. Ať už se jedná o již zmíněné, drobné úpravy, nebo o složitější šití konkrétních šatů, dnes je stále více a více populární si oblečení šít sám.

krejčí

Nezáleží, zda jste krejčím ve vlastní krejčovské dílně, či nadšená švadlena v domácnosti. Nesejde ani za tom, zda šijete luxusní obleky, nebo tričko s vánočním motivem pro svého partnera. V obou případech budete potřebovat stejné materiály a pomůcky. Jediný rozdíl je v kvalitě, která však v obou případech předčí kvalitu v běžných obchodech. Proč? Odpověď je jednoduchá, svou látku si vybíráte sami, nikoliv obchod s nízkorozpočtovou výrobou. Pokud jde o materiály, v první řadě si zvolíte konkrétní látku, přičemž výběr je takřka neomezený a zahrnuje vše, od semiše – po hedvábí. Mimo látky si také vybíráte mezi různými doplňky. Příkladem mohou být různé knoflíky, korále, zdobné nitě, apod. Mimo materiály je pak nutností mnoho pomůcek, mimo šicí stroj, nůžky apod., je také nezbytná krejčovská panna.

panna

Krejčovská panna je samozřejmostí každého krejčího, švadleny, i návrháře. Jedná se o nezbytnou pomůcku (nejen) pro zkoušky konkrétních modelů. Tyto krejčovské panny, včetně možnosti nastavitelnosti, si můžete prohlédnout a také zakoupit na PRIMA – obchod.cz. Mimo samotné panny, si zde můžete zakoupit i další potřebné nezbytnosti, jako již zmíněné materiály, či pomůcky. V jejich nabízeném sortimentu najdete veškeré potřeby pro švadleny, krejčí, i návrháře, od kříd, mýdel, či lepidel, až po látky, jehly, panny a doplňky.