Kdo není uživatel?

V dnešní době snad neexistuje jedinec, který by ho nevyužíval. Stovky hodin strávených na počítači, tabletu, notebooku, mobilním telefonu. Vyhledávání informací, online nakupování, online platby, facebook, instagram. Dnes a denně využíváme moderní technologie, jejich prostřednictvím si sdělujeme radosti, starosti, prosíme ostatní o rady a pomoc. Dopisy psané rukou skončily, email je nejpoužívanější dorozumívací prostředek. Internet nás zcela pohltil a uchvátil.
komunikace online
Rozhodně se řadí mezi největší objevy lidstva. Necháme se unášet na vlnách hudby, pouštíme si filmy, na které máme náladu, uvařenou večeři musíme ukázat světu. Ať každý vidí, že umíme obyčejné špagety. Jedeme na dovolenou? Je nutné, aby o tom věděla minimálně půlka národa! Děti nevědí, jak si v obyčejném slovníku najít anglické slovíčko a taky proč, když se jim nabízí překladač. Nevíte, jak naplánovat trasu a za jak dlouho jí urazíte. Nevíte, kde přesně hledaná lokalita leží? Internet Vám bez problémů poradí. Je dokonalý a kdykoli po ruce. Bez dat snad dnes již nelze vyjít ani s odpadkovým košem. Kdo není připojen, jako by nebyl.
Umíme ještě vůbec komunikovat klasicky, normálně, jen si tak sednout a popovídat? Nebo si raději napíšeme emailovou zprávu? Umíme si říct pravdu zpříma do očí, nebo raději před celým světem vyvěsíme mnohdy lež na facebookovou zeď? Hlad po informacích, snaha být vždy přitom alespoň přes síť, nemusit řešit problémy zpříma, ale přes kabel, nás dohnala tam, kde jsme. Už dítě v mateřské škole trápí mobil, či tablet a testuje, co dokáže právě internet. Bohužel mnohdy s následkem využití, či dokonce zneužití!
internet světový fenomén
Dobu nikdo nezastaví. Nemůžeme se tvářit, že zeměkoule není skrz naskrz provrtána kabely. Nemůžeme se tvářit, že právě nás se to netýká. Ale můžeme si ponechat alespoň zbytek zdravého rozumu a občas komunikovat i tváří v tvář!