Jak vybrat vířivku, co zvážit a jak se o nic postarat?

Příjemný odpočinek v bublinkách vám zaručí vířivka, kterou si můžete dát domů i ven na zahradu. Co zvážit, než si novou vířivku domů pořídíte?

Jak vybrat vířivku, co zvážit a jak se o nic postarat?

Vířivku si můžete pořídit domů ale i na zahradu, dokonce můžete uvažovat o pořízení nafukovací vířivky, kterou pak můžete umístit v létě ven a na zimu si ji můžete přemístit zase domů do tepla, i když pokud budete mít vířivku s ohřevem, můžete ji využívat celoročně i na zahradě. Je mnoho možností, můžete opravdu vybírat z celé řady vířivek, která vám sedne nejvíce? A co následná péče o ni? Zvládnete to sami nebo se raději spolehnete na odborníky?

vířivka na zahradě

Co zvážit?

Než si půjdete vířivku pořídit, popřemýšlejte, máte totiž více možností. Vířivky se mohou nechat zapustit do země podobně jako bazény, v tom případě ji můžete umístit třeba na terasu nebo na zahradu. Akrylátové vířivky mají delší životnost, jsou sice dražší ale rozhodně kvalitnější a mohou mít i více doplňkových funkcí. Možností jsou i nafukovací nadzemní vířivky, které jsou mnohem levnější, mají sice nižší životnost, ale může se s nimi manipulovat, to znamená, že nafukovací vířivku můžete kdykoliv přemístit jinam, na zimu je nejlepší ji ze zahrady ale schovat. Záleží i na tom, jak velkou vířivku chcete, pro kolik osob a zda si chcete užívat jen bublinkovou teplou koupel nebo jestli požadujete i něco více. Vířivky mohou mít hodně funkcí.

koupel ve vířivce

Jak se starat?

Vířivka je poměrně náročná na péči, na jedné straně jde o péči o vodu, aby byla státe čistá a průzračná, je třeba mít dobrý filtr, ale nejvíce starostí může nadělat péče o celkovou technologii, systém vířivek je totiž poměrně složitý a náročný. Při velké tvrdosti vody se mohou například ucpat trysky, voda tedy nemusí proudit, jak má a podobně. Opravy vířivek Servisvirivychvan je vždy lepší nechat na odbornících, stejně tak jako pravidelný servis, kdy se vám firma postará o kontrolu vířivky.

S perfektní péčí si užijete i skvělé koupání a vířivku můžete využívat se vším všudy. Naopak bez péče, se může velmi brzy vířivka pokazit, což jistě nikdo nechce.