Jak na podzim dbát na své zdraví

Ne nadarmo se říká „ve zdravém těle zdravý duch“. Na to je třeba myslet především na podzim, kdy hrozí různá virová onemocnění a pochmurné počasí spolu se stále delší nocí naší psychice také zrovna neprospívá.
lidé venku
Nezapomínejte na pohyb a čerstvý vzduch
Stále větší zima a větrno vede spoustu lidí k zabednění se v bytě a sedavému životnímu stylu. I na podzim se však musí lidé hýbat. Pokud ne, tak jakmile vyjdeme z domu, tak nás cestou do práce okamžitě dostihnou viry. Patřičně se oblékněte a běžte si krátce zaběhat, nemusí to být marathon. Pokud ve svou otužilost nevěříte, procházka s pejskem, přáteli či dětmi bude také dostačující a udělá divy.
podzimní les
Pestrá a vyvážená strava
Zvláště během chladných měsíců jsou potřeba vitamíny, které nám zlepšují imunitu. Jezte hodně ovoce a zeleniny. Dejte přednost těm lokálním, jablka a hrušky jsou touto dobou dozrálé či už uskladněné. Nezapomínejte i na ostatní složky stravy: tmavé pečivo, rostlinné oleje a živočišné či rostlinné (pokud jste vegani) zdroje bílkovin.
hrnek čaje
Udělejte si bylinný čaj
Čas využít bylinky nasušené během léta. Čaje z nich mohou pomoci při mnoha problémech, provoní domácnost a skvěle chutnají. Brzy bude také doba kdy vyrazit na šípky. Plody z nich chutnají nejlépe sklizené po prvním mrazíku. Mimo jiné jsou také skvělým zdrojem vitamínů. Zázvor je zase skvělým pomocníkem při léčbě a prevenci drobných viróz.
Dostatek spánku a žádný stres
Stejně jako v průběhu celého roku je dobré dbát na dostatek spánku, nyní však více než jindy. Spánek je nezbytný pro regeneraci organismu. Pokud cítíte, že na vás něco leze, nemoc nepřecházejte, ale přelečte ji, než se rozvine. Je také třeba dbát na duševní pohodu, jinak nás mohou zasáhnout podzimní deprese. Relaxujte, věnujte se koníčků či vyrazte do přírody a kochejte se barvícími se stromy. A hlavně užívejte života!