Jak na krásnou pleť?

Krása je pojem velmi relativní, ale každý z nás si představí velmi atraktivního muže nebo ženu, která ho zaujme na první pohled. A asi většina z nás touží po tom být alespoň hezká, hlavně my ženy. Co udělat pro to, abychom se krásně cítily a líbily se samy sobě?

Velmi důležitá je péče o pleť. Pleť je vidět na první pohled. Není to jen nějaká hloupá rada z internetu, ale je to prostě fakt. Je třeba se o pleť starat, aby byla zdravá, hezká a bez kožních nemocí. Jak na to?

žena na kosmetice

Základem je odličování. Bez odlíčení nikdy nechoďte spát, a to ani když přijdete sebevíc unavená. Pro případ nouze mějte připravené odličovací ubrousky, které ale používejte opravdu málo. Mějte v koupelně vždy olejový odličovač očí, olejový odličovač na pleť, čistící gel a nebo pěnu. Pokud nechcete absolvovat celou pleťovou rutinu, postačí odlíčení. Opravdu jej ale neodbývejte a snažte se jej dodržovat.
Po odlíčení by mělo přijít na řadu dočištění kvalitní pleťovou vodou a poté tonizace například tonikem nebo květinovou vodou. Následuje sérum a krém, nemusíte rozlišovat denní a noční krém, dbejte ale na složení všech kroků vaší pleťové péče. Je to velmi důležité.
Ráno byste měla pleť vyčistit pěnou nebo gelem, opět tonizovat a použít sérum, SPF a nebo krém. Málokdo to ví, ale SPF je potřeba po celý rok, v létě obzvlášť. Chrání tak vaši pleť před předčasným stárnutím a za několik desítek let si budete děkovat.

relaxující žena

Rovněž si pravidelně dopřávejte pleťové masky. Velmi dobré najdete v drogeriích za pár korun.

Za krásnou pletí jsou hodiny a hodiny péče, která nemusí nutně znamenat, že za kosmetiku utratíte majlant. Je ale třeba k péči přistupovat zodpovědně a komplexně. Je důležité pleti pomoci i zevnitř – vyhýbejte se časté konzumaci nezdravých potravin a nápojů, dostatečně pijte a dopřejte pleti vitamíny, minerály a uvidíte pokroky velmi rychle.

Nevíte si rady s výběrem kosmetiky? Projděte Instagram a Facebook. Najdete na něm několik účtů a skupin, jejichž majitelky kosmetice opravdu rozumí, umí poradit a nikdy vás neodmítnou s prosbou o radu. Vaše pleť bude krásná a vy budete mít vyšší sebevědomí a tím i lepší život.