Čím zlepšit imunitu?

O naše zdraví bychom měli samozřejmě pečovat celoročně. Avšak na podzim a v zimně je to mimořádně důležité. Nízké teploty nebo jejich výkyvy představují pro obrannou schopnost našeho organismu opravdovou výzvu. Jaké jsou nejúčinnější způsoby, kterými můžeme naší imunitu podpořit a vyhnout se tak zákeřným podzimním nachlazením a chřipkám?

nemocná žena

Správná strava

Vyvážený jídelníček bohatý na vitamíny je naprostým základem, od kterého se odvíjí vše ostatní. Především v tomto období dbejte na dostatečnou konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny, jež jsou bohaté na vitamíny, minerály a důležité stopové prvky.

Když je venku zima, spousta z nás nemá rozhodně chuť na salát. Skvělou volbou mohou být nejrůznější zeleninové polévky či krémy. Vyzkoušejte například polévku z rozmixované dýně, kterou na podzim navíc sežene za velmi výhodné ceny. Další skvělou variantou je zeleninový vývar, jež je naprosto nenáročný na přípravu, ale skvěle vás zasytí a zahřeje.

oloupané mandarinky v misce

Ledové sprchy

Sprchování studenou vodou se obecně doporučuje a je označovaná jako zdraví prospěšné. Pro někoho může být představa ranní ledové sprchy naprostý horor, ale věřte, že překonání počátečního diskomfortu rozhodně stojí za to.

Studená voda přináší pro naše tělo hned několik benefitů. Kromě krásnější pokožky jsou ledové sprchy prospěšné také pro naše vlasy a v neposlední řadě posilují naší imunitu. Studená voda vás po ránu navíc krásně probutí.

Doplňky stravy

Užívání vitamínů v podobě tabletek rozhodně není na podzim od věci. Lze doporučit suplementovat především vitamín C a D. Další možností je například moringa https://www.nakliceno.cz/moringa/, jež obsahuje velké množství vitamínu a působí blahodárně na celkové zdraví člověka. Zároveň má prokazatelně velmi pozitivní vliv na obrannou schopnost organismu. Společně se zdravou stravou a vhodně zvolenými doplňky se na podzim a v zimě nepříjemným nemocem tedy jistě vyhnete!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup