10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

1) naučte se nový sport

Během sportu se vyplavují hormony dobré nálady a navíc si díky němu posílíte i kondici. A pokud se k tomu všemu naučíte nějaký nový, vytěžíte z toho maximum. Co takhle zkusit horolezectví, volejbal nebo krasobruslení?

2) udělejte něco bláznivého

Vystupte z davu a překvapte sebe i ostatní. Ostříhejte se na krátko, usmějte se na sympatického prodavače nebo uspořádejte piknik pro kolegy z práce.

žena

3) buďte kreativní

Rozvíjejte se i po kreativní stránce. Co vás bavilo jako malou? Naučte se háčkovat, malovat akvarelem nebo péct makronky.

4) za jasné NE! se odměňte

Vytyčte druhým jasné hranice, jen tak vás nebudou zneužívat. Kolegyně vás prosí, jestli byste si s ní neprohodila službu? Za každé zřetelné Ne se odměňte.

5)naučte se správně dýchat

Naučte se správnou techniku dýchání. Lehce se to naučíte na lekcích jógy nebo meditace.

6) ukliďte si doma

Ano, i taková věc jako úklid vašeho hnízda vám zvedne sebevědomí. Věci, které nepoužíváte nebo jsou rozbité, vyhoďte a pak vezměte k ruce prachovku, kýbl s vodou a pusťte se do gruntování. 

brusle

7) vyškrtněte toxické osoby

Tito lidé vám jenom vysávají energii a v důsledku toho jde sebevědomí dolů. V rámci možností s nimi omezte kontakt nebo je vyškrtněte ze svého života úplně. Obklopujte se jen lidmi se kterými je vám příjemně. 

8) každý den se za něco pochvalte

Každý večer se pochvalte za něco, co se vám ten den povedlo. Byla to výtečná rajská nebo pomoc stařence na přechodu?

9) buďte vděčná

Stejně jako se každý den za něco pochválíte, řekněte si jednu věc za kterou jste vděčná. Abyste nezapomínala, pořiďte si na to speciální notes.

10) vystupte ze své komfortní zóny

Pokud překonáme sami sebe a takzvaně jdeme do situací, které nám nejsou úplně po chuti, bleskově se nám zvedne sebevědomí. V práci se přihlaste o nový úkol nebo vyrazte s partnerem pod stan.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup