Věda je všude, kam se podíváte

Starší lidé se drží některých jejich zásad, které se naučili, když byli mladí, jiní jdou tzv. s dobou a mění své návyky a učí se novým znalostem. Dnešní mládež rozumí některým věcem více než dospělí a to jen z důvodu, že se v tom pohybují od malička. Dobrým příklad jsou mobily či počítače, na kterých mnoho z nás strávilo své dětství, část nás šla studovat obor, který se právě technologiemi zabývá.

Rodí se noví vědci, noví vynálezci, dřívější vynálezy se zlepšují a zjednodušují, co to jde, jen proto, aby se nám žilo lépe. Když nám naše babičky vyprávěly, co bylo, když byly malé ony, přišlo nám to nemožné a reálné nám přišlo jen to, co jsme si zažili my sami. Ale až jednou budeme toto vyprávět my našim dětem, bude jim to připadat stejně absurdní, jako kdysi nám. V dnešní době se dále například učíme nové jazyky, umíme porozumět různým národnostem, i já osobně umím alespoň základy minimálně 5 jazyků a to i v mladém věku. To mi přijde úplně magické, jak se vše vyvíjí a víme toho čím dál tím víc.

roboti

 Jednou nás dost možná nahradí roboti, kdy nebudeme už mít žádné jiné zaměstnání, než je vyrábět. Už teď vymizuje mnoho zaměstnání, například v oboru zemědělství, kdy k obrábění pole existují stroje, místo mnoho lidí, kteří by si bez strojů získali zaměstnání alespoň s minimální mzdou. Někteří z nás by chtěli žít v dřívější době, kdy věda nebyla tolik podstatná a neovlivňovala náš každodenní život, jiným to vyhovuje, jelikož jsme někteří od přírody pěkně líní a jsme rádi, když existuje nějaké jednodušší řešení.

možnost naplánovat si vše

Věda je velice široký pojem, pod který spadá celý náš život. Ne jen náš, ale celého našeho lidstva, všech možných zvířat, učíme se zabraňovat vyhynutí různých druhů vzácných živočichů, jelikož už tu pro ně nejsou vhodné podmínky k přežití, chráníme rostliny, kterých se nevyskytuje tolik. Staráme se o naše životní prostředí, i když ho ve stejné míře i ničíme. Vymýšlíme alternativy škodlivých věcí, ale vznikají nové škodliviny, které naší přírodě škodí možná o dost více. Kdo ví, jak dlouho tu ještě vše bude, také může něco selhat, vybouchnout naše slunce a v tu chvíli bude naše věda zcela zbytečná, protože na tuto situaci by nebyl připravený nikdo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup