Na trampolíně nemusíte jen skákat

Že trampolíny slouží jako tělocvičné nářadí, a že mohou být dobrým zdrojem pro zlepšení fyzické kondice, je pochopitelně dobře známo snad každému. Ví se o nich, že šetří klouby, a že se na nich mohou pohybovat i lidé s některými handicapy, ale především s nadváhou, a že je můžete mít doma na zahradě a pravidelně cvičit, aniž by vás někdo při tom pozoroval. Na odrazové podložce však nemusíte jen skákat, může vám posloužit jako vynikající prostor pro meditaci, odpočinek, dětem vystačí na hraní a dokonce může figurovat i jako vhodné prostředí pro posezení blízkých přátel.

trampolína s ochrannou sítí

Posezení u kávy nebo čaje – může vám to připadat jako hloupost, ale kruh je tzv. ideální energetická konfigurace a mezi lidmi sedícími v kruhu lépe proudí energie. Tím pádem se cítí více přitahováni, snáze si porozumí a celkově je z takového setkání mnohem lepší pocit. Toho si byli vědomi již před staletími např. Indiáni a ví o tom i lidé, kteří se pravidelně schází v tábornických osadách při posezení u ohně – sedí při tom kolem něj v kruhu. Zkuste nabídnout přátelům kávu nebo čaj na velké trampolíně, pro pět lidí je naprosto ideální.

tři skákající děti

Postavit stan – malé děti občas zatouží spát pod stanem, tak proč jim takové dobrodružství nedopřát? V prodeji jsou i speciální stanové plachty s laminátovými pruty, které vztyčíte nad odrazovou plochu, a vaše ratolesti budou mít báječný zdroj zábavy.

Bezpečně se opalovat – bezpečné opalování, to neznamená jen potírat pokožku ochrannými krémy. Na dece v trávě se můžete stát vítaným hostitelem pro klíšťata, a jestliže nemáte zcela v pořádku imunitní systém, snadno se nakazíte obávanou Lymeskou boreliózou. Poslední výzkumy uvádí, že takto infikovaných klíšťat s bakterií borelie je přibližně třetina až polovina. Trampolína je ovšem pro tyto parazity obrovská překážka a na skákací ploše jste před nimi v bezpečí.