Mobil a technika

Taky si vzpomínám na tu dobu, kdy mi bylo jedenáct let a opravdu hodně jsem toužila po nějakém počítači. Jenomže moji rodiče nebyli tak moc bohatí jako rodiče všech mých kamarádů. Bylo to opravdu hrozné, i když mi to mí kamarádi vůbec nedávali nějak najevo a nebyli vůbec naštvaní, že já nemám většinou to, co oni už dávno mají anebo měli. Kolikrát už jsem si připadala, že jsem jako za zenitem anebo že jsem úplně chudá, že se ani nezaslouží nějaké kamarády. Jenomže jak všichni víme, počítač není úplně to nejlepší, co člověk potřebuje k přátelství, aby si děti mezi sebou rozuměly, jenomže všichni víme, že dnešní doba je úplně jiná. V dnešní době je to takové, že když dítě se něčím odlišuje, a to jak vzhledem nebo oblečením anebo kvalitou věci, jakou má, tak je většinou šikanováno.

Mobil mám podle posledního trendu.

Mně se tohle nelíbí, ale bohužel znám opravdu mnoho případů, kdy chudák dítě bylo opravdu hodně šikanováno jenom kvůli tomu, že mělo špatný nekvalitní mobilní telefon. A řekněte mi, proč se tohle vůbec děje. Mě je potom těch dětí opravdu hodně líto, ale věřte mi, že ani žádná informační technologie světa, ani žádná technika ani mobilní telefon se tomu nevyrovná. Protože dnešní děti dávají taky na to, že když někdo má opravdu dokonalý mobil anebo jiné informační technologie, tak je to dítě nebo člověk v ničem úplně jiný.

Počítač mám už dlouho.

A sice já dávám tomu za pravdu, že s lepší informační technologií a taky technikou se opravdu lépe žije, ale není to všechno. Důležitější je vždycky přátelství a zdraví a rodina, jenomže bohužel si to jen málo lidí připouští a málo dětí si to uvědomuje. Informační technologie je tady pro nás, aby nám pomáhala a zjednodušovala život, a ne aby nám život jenom nemile komplikovala. Záleží ale taky na úhlu pohledu. Někdo má rád osvědčené věci a techniku, takže ani netouží po novinkách jako ostatní.

Publikováno v IT