Vhodné schody pro domov

Ať už stavíte nový dům, anebo se pouštíte do rekonstrukce vašeho stávajícího domu, první věcí, kterou byste se měli zabývat je výběr schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody. Musíte pamatovat na jejich bezpečnost, praktičnost a musí i interiérově ladit se zbytkem domu. To neznamená, že vaše schodiště nemůže být stylové. Ale design by měl být spíše až na druhém místě a na místě prvním by měla být právě bezpečnost a designérské choutky by měly jít stranou.

Zde je vybráno několik priorit, které bychom měli mít na paměti při jejich výběru.

stairs home

1. Přemýšlejte dopředu
Čím dřív budete mít představu o podobě svého domu a tuto ideu budete schopni předat vedoucímu stavby nebo rekonstrukce, tím jednodušší a pravděpodobnější bude, že dosáhnete kýženého výsledku. Včasná komunikace s tesaři, stavbyvedoucími, elektrikáři a malíři povede k lepšímu výsledku.

2. Vyberte vhodný styl

Design nového schodiště by měl korespondovat se stylem, ve kterém se postaven celý dům. Schody se totiž stanou výrazným doplňkem vašeho domova a proto byste neměli opomenou jejich podstatu. Protože každý detail se počítá.

3. Zvažte prostor
Prostor je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru schodiště. Než si schodiště vůbec začneme vybírat je potřeba zvážit jejich umístění. Od toho se poté bude odvíjet celý projekt. Například pro menší domy se často doporučují přímá schodiště s otevřenými stoupačkami, protože vytvoří iluzi volného prostoru. Umožňují vidět skrz celý dům, od předních dveří až po zahradu na druhé straně domu. V domech s většími proporcemi by se mohlo dávat přednost centrálně umístěnému schodišti ve tvaru písmene U. Takto situované schody rozdělí velký prostor na menší místnosti, které mohou být určeny pro odlišné účely. Nebo se mohou stát středobodem domu jakožto velkolepé designové dílo a výrazný prvek domu.

stairs

4. Mějte na paměti bezpečnost
Schody budete používat každý den, což znamená, že byste před jejich instalací měli zvážit jejich bezpečnost. Zvažte, zda pro vás bude lepší otevřené dřevěné schodiště, anebo se budete při chůzi cítit lépe na velkém, masivním, uzavřeném dřevěném schodišti s kobercem. Také zvažte volbu zábradlí.

5. Nespěchejte se svým rozhodnutím

Nespěchejte toto rozhodnutí chce čas, abyste později svého rozhodnutí nelitovali. Uspěchání rozhodnutí může vést k pozdější nespokojenosti se stylem, ve kterém je schodiště provedeno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup