Operativní leasing

Běžný leasing je všem dobře známý. Na leasing si v dnešní době můžete vzít například a nejčastěji motorové vozidlo (auto), kterým pak jezdíte do třeba práce. Tahle služba – leasing v České Republice funguje už velmi dlouho a to minimálně dekádu a více let. Jaký je však rozdíl v leasingu operativním ?

eura bankovky mince

Pro představení operativního leasingu https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/operativni-leasing/ bych si vzal ukázkově auto, které pokud si vezmete na běžný leasing v průběhu splácení zaplatíte celou jeho hodnotu. U operativního leasingu však nikoliv. U operativního leasingu si totiž zákazník pořizuje pouze amortizaci věci, respektive motorového vozidla, což v češtině znamená opotřebení. Ano, operativní leasing je leasing na opotřebení věci. Člověk si jej může vzít na půl roku, nebo deset let. Nejčastěji se tento až speciální druh leasingu v Česku bere na 3 roky.

Funguje to tak, že máte například to auto. Najezdíte s ním 10 000 Km. Nebo i 100 000 Km. Podle toho se pak odvíjí hodnota amortizace. Hodnota opotřebení. To se předem domlouvá a odvíjí se od těchto hodnot třeba hodnota splátek, které měsíčně zákazník splácí.

Říkáte si, a kdo v České Republice takové služby využívá ? Nejčastěji jsou to živnostníci a podnikatelé. Půjčí si například traktor na operativní leasing, dvě sezóny ho využijí, něco jim vydělá a částka, kterou v zájmu leasingu na traktor obětovali se mnohdy i ztrojnásobí. Fyzické osoby čili běžní a normální lidé operativního leasingu využívají opravdu minimálně.

smlouva k leasingu

Operativní leasingy se dělí na několik variant. Full service leasing s otevřenou, či zavřenou kalkulací. Kdy otevřená nabízí poskytování technických služeb za zálohy, které se platí na budoucí výdaje. Zavřená kalkulace představuje kompletní servis, u vozidla výměnu pneumatik, zaplacení daní a pojištění. A nakonec americký leasing představuje poskytování převážně nákladních vozidel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup